اخبار کنکور(1401 و 1402 و 1403 و 1404)

برگزاری کنکور1402 به بعد چه شکلی می باشد

کنکور 1401 و 1402 به چه شکلی برگزار می شود؟

خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکوری که فارغ التحصیل هستند می خواهند بدانند که آیا کنکور در سال 1402 و 1403و 1404 و … برگزار می شود یا نه؟؟ و یا اگر حذف نمی شود برگزاری کنکور1402 به بعد چه شکلی می باشد در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم و به محض اینکه خبرهای جدیدی سازمان سنجش اطلاع داد این مقاله را آبدیت می کنیم.

حذف کنکور سراسری در 1402

حذف یا برگزاری کنکور سراسری یک سوال جدیدی نیس بلکه هر ساله که موقه ثبت نام می رسد خبرهایی از برگزاری و یا حذف کنکور به گوش شنیده می شود که متاسفانه خیلی از این خبرها شایعه است و اصلا واقعیت ندارد و یا اینکه اگر از طریق مدیران برگزاری ایده هایی داده می شود که همه ش در حد نظر است و به هیچ عنوان اجرایی نشده است.

از سال 1385 خبرهای حذف کنکور سراسری اطلاع رسانی می شود و ضرر اصلی را دانش آموزهایی متحمل می شوند که اینا را جدی می گیرند

نظر منصور غلامی در مورد حذف کنکور در سال 1402 ؟

در پاسخ به این سوال کنکور یک مرتبه حذف نمی شود مگر اینکه امتحانات سه سال آخر نهایی برگزار شود و همچنین بیاد کرد موضوع حذف کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده است تا فکری برای جایگزینی کنکور اندیشیده شود و در برخی از رشته های پر طرفدار باید شاخص انتخاب وجود داشته باشد و امیدواریم نتیجه خوب و قابل اعتمادی از لحاظ ارزیابی و انتخاب دانش آموزان برای ورود به دانشگاه به دست یابد.

او همچنین اظهار داشت که شاخص در حال حاضر نمره آزمون کنکور می باشد و اگر چیزی جایگزین شود باید یک انتخاب علمی انجام دهیم

انتخاب علمی هم نیازمند زمان و وقت است که چندین سال طول می کشد

همچنین منصور غلامی ادامه داد که این شاخص سنجش باید به شکلی باشد که در تمام شهرها و استان ها استاندارد اجرا شود و حقی از کسی ضایع نشود.

نحوه برگزاری 1402 به بعد

کنکور 1401 و 1402 به چه شکلی برگزار می شود؟
کنکور 1401 و 1402 به چه شکلی برگزار می شود؟

همچنین منصور غلامی در یک مصاحبه با رسانه ملی تلویزیون در مورد نحوه اجرای کنکور از 1402 به بعد درباره کنکور در کلیپ بالا توضیح داد.

کنکور 1400 که مانند کنکور سال های قبل می باشد و هیچ تغییری نمی کند.شورای عالی فرهنگی،ستاد اجرایی نقشه و شوراهای دیگر … دنبال پیدا کردن یک مدل جدیدی برای برگزاری کنکور می باشد و طبق جلسه های مطرح شده فعلا در حال مطرح کردن می باشد که کنکور سراسری ترکیبی ازیک آزمون می باشد که یک ارزیابی کلی از دانش آموزان گرفته شود و مدل دیگر یک ارزیابی تخصصی می باشد به عنوان مثال ارزیابی از سه سال آخر دانش آموز و همچنین برای بعضی از رشته ها مصاحبه در نظر گرفته می شود.

از دانش آموز یک آزمون گرفته می شود که بیشتر دارای اطلاعات عمومی و اطلاعات فردی آن داوطلب می باشد و این آزمون دو سال اعتبار دارد و به عنوان مدرک برای آن دانش آموز ثبت می شود البته ناگفته نماند که این فقط یک پیشنهاد است و فعلا قطعی نشده است.

برنامه ریزی 1402 حرف آخر

این مقاله برای کنکوری های 1401 به بعد مفید است

شیوه برگزاری کنکور 1400 طبق گفته کبگانیان

 منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور اعلام کرد که مصوبه ای که در حال حاضر پیشنهاد شده است که کنکور حذف نمی شود بلکه اصلاح می شود و بیان کرد که 60 درصد سنجش بر اساس امتحانات نهایی دانش آموزان می باشد و نمره های دانش آموزان از سال 1402 به بعد از 100 لحاظ می شود که سطح بندی این سوالات 50 درصد متوسط و 25 درصد دشوار و 25 درصد آسان می باشد

نحوه ی برگزاری کنکور 1401
آیا کنکور 1401 حذف می شود

زمان برگزاری کنکور 1401

تاریخ کنکور 1400 در حال حاضر تغییر نکرده است و زمان رشته های تجربی ، ریاضی و انسانی طبق زمان ثبت نامی دفترچه برگزار می شود ولی اگر به دلیل شرایط کرونا و … تاریخ تغییر کند حتما دانش آموزان توجه کنند که سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد کرد و به هیچ منبع و کانال تلگرامی و … دیگری اعتماد نکنید چون این موضوع بسیار مهم می باشد باعث می شود دانش آموزان تمرکز شان را از دست بدهند و دنبال حاشیه بروند

و زمان و تاریخ برگزاری کنکور 1402 به بعد هم فعلا در حال حاضر مشخص نیست.

برای شرکت در برنامه ریزی برای کنکور 1400 و شرکت در اردوی نوروزی حرف آخر می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید تا از شیوه و شرایط آن مطلع شوید

اردوی نوروزی حرف آخر

این مقاله برای فارغ التحصیل ها و یازدهمی ها مفید می باشد

آیا برای حذف کنکور 1402 و 1403 اقدام شده است؟

اقدام هایی که تا به امروز انجام شده است تا کنکور سراسری برای سال های 1402 و 1403 حذف شود می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

در کنکور سراسری 93 به بعد سنجش تصمیم گرفت که کم کم به فکر حذف کنکور شود و 25 درصد تاثیر معدل را به صورت مستقیم اعلام کرد ولی با بررسی دوباره روی حذف کنکور به این نتیجه رسید که به دلیل اینکه شرایط آموزش در تمام مدرسه های شهرها یکسان نیست 25 درصد را به صورت مثبت لحاظ کردند.

حذف کنکور برای رشته های بدون طرفدار: 85 درصد از رشته های دانشگاهی فقط با معدل می توانند وارد دانشگاه ها شوند و در سال های اخیر 1399 ،1398 و … اجرایی شده است.البته رشته های چون پزشکی ، داروسازی،مهندسی و … که از رشته های پر طرفدار هستند هنوز با کنکور سراسری امکان پذیر می باشد.

مشکلات پیش رو حذف کنکور 1402 به بعد

از جمله مشکلات زیر برای حذف کنکور پیش می آید که سازمان سنجش و عوامل اجرایی کنکور حتما باید به فکر باشند:

 • هیچ گونه برنامه ریزی برای حذف کنکور در نظر گرفته نشده است .
 • آزمونی عادلانه با شرایطی متفاوت از کنکور سراسری در نظر گرفته نشده است.
 • مخالفت های زیاد از دانش آموزها تا نمایندگان مجلس،وزیر و …
 • مخالفت مافیاهای کنکور که هر ساله هزاران میلیارد درآمد زایی دارند.
 • آموزش عادلانه و یکسان در تمام شهرها وجود ندارد که این خودش باعث اختلاف می شود.
 • جذب دانشجو در رشته های پر طرفدار کم می باشد و هر کسی نمی تواند حضور پیدا کند.
 • و …

  برای دریافت مشاوره رایگان توسط رتبه برترها
  و
  همچنین پکیج رایگان درسی
  اطلاعات زیر را وارد کنید

  سوالات متداول دانش آموزان

  1)کنکورسراسری 1402 به بعد حذف می شود؟کنکور 1402 به بعد چه شکلی برگزار می شود؟

  برای توضیحات دقیق وارد سایت شوید تا به صورت دقیق برای شما شرح داده شود

  2)برای ارتباط با مشاوران تحصیلی چطور اقدام کنم؟

  برای ارتباط با اسامی مشاوران حرف آخر می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

  3) کنکور 1401 و 1402 و … چطور برنامه ریزی کنم؟

  شما می توانید با موسسه حرف آخر پیش بروید تا یک برنامه ریزی دقیق و منابع های آموزشی مخصوص رشته پزشکی در اختیار شما قرار داده شود
  همچنین می توانید در طرح نخبگان حرف آخر شرکت کنید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *