اخبار کنکور(1401 و 1402 و 1403 و 1404), حرف آخر یا سایر موسسه ها

ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟

ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟

با سلام و درود خدمت همه دانش آموزان عزیز و والدین گرامی . در این مقاله سعی می کنیم با تحلیل دقیق درس ادبیات فارسی کنکور و معرفی پکیج ادبیات حرف آخر اطلاعات جامعی را در اختیار شما بزاریم.و البته انتخاب بهترین استاد بین ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا ؟ یکی از مهم ترین کارهای ما می باشد که اگر در مورد هر استاد نظری دارید می توانید کامنت کنید.

ادبیات کدام استاد بهتره؟ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟

معرفی ادبیات کنکور

ادبیات یکی از درس های مهم رشته های تجربی،ریاضی،انسانی می باشد و دارای ضریب بسیار بالایی در بین دروس عمومی ها است و خیلی از دانش آموزها این درس را درصد بالایی می زنند طبق آمار کنکور 99 حدود 50 درصد از داوطلبان کنکور سراسری ادبیات را بالای 40 درصد زدن.

پس دانش آموزها باید به این نکته دقت کنند که اگر می خواهند رتبه تک و دو رقمی کسب کنند حتما در این درس باید به درصدهای بالایی فکر کنند

کسب رتبه های دو رقمی اگر ادبیات را زیر 80 درصد بزنند خیلی سخت می باشد.

پس هدف گذاری شماها این باشد که بتوانید به درصد بالای 80 برسید تا اینکه خودتان را از رقیبانتان جدا کنید.

ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟
ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟کدام بهتره؟

25 سوال ادبیات شامل چیاس؟

همانطور که می دانید درس ادبیات چالشی ترین و پر حجم ترین درس دفترچه عمومی شما می باشد .

ابتدا به نحوه بودجه بندی انواع سوالات ادبیات عمومی می پردازیم :

3 سوال اول این درس معنی لغات می باشد که همگی از لغات انتهای کتاب می باشد .

3 سوال بعدی املا می باشد که از متن کتاب درسی می باشد .

1 سوال از تاریخ ادبیات .

4 سوال از آرایه های ادبی که نیاز به آموزش قوی و تست زنی زیاد دارد

و در انتها هم 9 سوال قرابت معنایی داریم که از شیرین ترین مباحث این درس است.

ادبیات در کل درسی روان و شیرین است که اگر دانش آموز یک منبع مناسب و قلق کار دستش بیاد به راحتی می تواند به درصد بالایی برسد.

برای ارتباط با مشاوران ارشد تحصیلی می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

02166000362📞

09120034203📞

معرفی ادبیات استاد محسن منتظری

استاد محسن منتظری از اساتید موسسه حرف آخر می باشد که سابقه تدریس و کلاس های کنکوری زیادی دارد و هم اکنون در موسسه حرف آخر مشغول به فعالیت می باشد.

استاد محسن منتظری برادر کوچک استاد عبدالرضا منتظری رئیس موسسه می باشند . ایشون کارشناس ارشد آموزش ادبیات فارسی هستند و تبحر خاصی در آموزش و فهماندن این درس دارند.

دانش آموزان سالهای گذشته ایشان از الگوسازی ساده ایشان در لغات و املا گفته اند و خواهند گفت .

عربی استاد واعظی یا فلاح یا ناصح زاده؟

این مقاله شاید برای شما مفید باشد

ویژگی تدریس استاد محسن منتظری در ادبیات حرف آخر

به تفکیک نوع سوالات به بررسی تدریس استاد می پردازیم .

ویژگی های لغات ادبیات منتظری

در لغات برای اولین بار در ایران تمامی واژه ها انیمیشن سازی شده اند . یعنی دانش آموز در حین دیدن انیمیشن و داستان معنی لغات را با خود به حافظه بلند مدت می برد و دیگ نیازی به تکرار 100 باره نیست .

در ابتدا لغت ها برای شما تدریس شده اند . چند کار متفاوت در این بخش انجام شده . ابتدا انیمیشن سازی برای تمامی لغات هم آوا و هم معنی که هم خودشو یاد بگیرید و هم املای اون هارو . آموزش در این بخش به وسیله نیمکره راست شما اتفاق می افته تا به حافظه بلند مدت شما بپیوندند.

تمامی جملات مهم و کاربردی کتاب درس به درس برای شما تدریس شده است . با این کار 6 سوال اول کنکور رو به راحتی حل می کنید و با روحیه ای قوی به سراغ سوالات بعدی می روید .

در املا هم همینطور . کلمات هم آوا با ذکر مثال های شبیه ساز شده و داستان سازی کنار هم یاد می گیرید.

در انتها هم تست های چالشی و تالیفی استاد کارو برای شما تموم می کنه تا این 6 تست آغازین کنکور رو با خیال راحت پشت سر بگذارید .

اهمیت این کار برای شروع کنکور فوق العاده حساس است . چون روحیه شما در 5 دقیقه ابتدایی خیلی مهم است و می تواند استرس شمارا به شدت کاهش دهد.

سوال بعدی که فقط یکدونست در مورد تاریخ ادبیات می باشد . استاد منتظری با دسته بندی تمامی مطالب تاریخ ادبیات  فارسی دهم یازدهم و دوازدهم در چند جدول جامع این مبحث را برای شما از حالت پراکندگی در آورده تا خیلی سریع بتوانید مطالب این بخش را جمع بندی کنید .

ویژگی های آرایه های ادبی منتظری

اما می رسیم به مبحث آرایه های ادبی . این بخش از سوالات ادبیات از چالشی ترین قسمت های این درس است . علاوه بر دانش علمی برای حل کردن سوالات آرایه باید دانش رد گزینه هم داشته باشید تا بتوانید سریع تر به جواب برسید

و گیر تله های تستی طراح سوال نیفتید . استاد محسن منتظری با دسته بندی آرایه به دسته های مختلف و تدریس از آسان به سخت این مبحث دشوار را برای شما تسهیل می کنند .

بخش بعدی سوالات که البته سخت ترین و چالشی ترین بخش درس ادبیات است دستور زبان می باشد . برای تسلط به این مبحث دو تا کار باید انجام شود . اول تدریسی حرفه ای و بی نقص و البته از سطح پایین تا سطوح بالا و دوم که بسیار مهم است برای تسلط روی این بخش باید تکرار و تمرین زیادی داشته باشید .

در آرایه های ادبی دو تا الگو داریم . یکی الگوی یادگیری برای تک تک آرایه و یکی هم الگوی حل سوالات که چگونه برخورد کنیم با اونها مخصوصا آرایه های ادبی ترکیبی که سوال بسیار شلوغ می شود . بعد تدریس هم استاد تمامی آرایه های ادبی کنکور را خط به خط برای شما تدریس می کند .

خود استاد در کتاب تست کلی برای شما تست طراحی کرده اند و البته پاسخ آنها رو هم به صورت ویدئویی برای شما حل می کند .

ویژگی های قرابت معنایی منتظری

و در آخر هم مبحث قرابت معنایی که تمامی حوزه های معنایی را برای شما تبیین می کنند و با ذکر مثال های مختلف شما به تمامی قلمرو های زبانی مسلط می شوید.

در قرابت معنایی حرف آخر به شما می آموزد که چگونه شعر بخوانید . ابتدایی ترین کار برای ورود به قرابت معنایی و آرایه همین است.

با چهار تکنیک یاد می گیرید که چگونه شعر بخوانید و تحلیل کنید . بعد این کار وارد مفهوم های قرابت معنایی می شویم . حدود 150 تا مفهوم در کل ادبیات دبیرستان وجود دارد. تمامی مفهوم ها با ذکر مثال های کافی و یک سری شکل های کاربردی برای شما تدریس می شود . اما اینجا به بعد تیپ های مختلف سوالات برای شما بیان می شود و هر نوع تستی که بخواهد بیاید شما از قبل دیده باشید .

سه الگوی مهم در اینجا برای شما تدریس شده است . الگوی مفهوم یابی الگوی تناظر و الگوی حل سوالات حجیم از کارهای بدیع استاد منتظری عزیز می باشد که نوع نگاه شما به سوالات را تغیر می دهد . در انتها هم حدود 300 تست جوندار و عالی رو حل می کنید و پرونده رو می بندید.

ادبیات حرف آخر خوبه ؟مقایسه با سایر موسسات

ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟
ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟کدام بهتره؟


این مقایسه را از چند جهت انجام می دهیم .

اول اینکه از بابت تایم تدریس کل تدریس حرف آخر فقط در 60 ساعت انجام شده است که در نوع خودش بی نظیر است .

در تدریس حرف آخر تمامی سوالات کنکور و متن کتاب برای شما تحلیل می شود برخلاف دیگر موسسات که شما را سراغ کتاب های کمک درسی می فرستند .

الگو های طراحی شده در ادبیات حرف آخر شما را از تکنیک هایی که فقط در تعداد محدودی سوال جواب می دهند راحت میکند.

ویژگی منحصر به فرد ادبیات آخر در مبحث واژگان و املا این است که برای تمامی حروف شهر الفبا با انیمیشن و داستان درست کرده اند .

کاری که در سایر موسسات و کتاب ها فقط با آوردن کلمه و معنی آن تمام شده است . شما با ورود به هر شهر و شنیدن داستان به طور خود به خود و بدون اینکه متوجه شوید اون کلمه و معنی و املای آن را فرا گرفته اید .

در انتها می خواهم این نکته را متذکر بشوم که تمامی نکات مربوط به حل سوالات کنکور برای شما تدریس شده است اما آن چیزی که شما را برای درصد 100 در کنکور آماده می کند فقط  تکرار و تمرین است که باید بار ها جزوه و سوالات استاد را خودتان حل کنید .

شیمی شیروانی یا عارف ربیعیان؟

این مقاله شاید برای شمت مفید باشد

معرفی ادبیات عبدالمحمدی

در این قسمت می خواهیم به بررسی رزومه استاد عبدالمحمدی بپردازیم تا دانش آموزها بیتشر با این استاد آشنا شوند

ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟
تحلیل و رزومه استاد عبدالمحمدی

سبک تدریس ادبیات عبدالمحمدی بیشتر موضوعی و به صورت آموزش و حل تست می باشد وکمتر به تحلیل و حل سوالات کتاب های درسی پرداخته است.از تست های بالایی استفاده کرده است.

معرفی ادبیات حسینی یکتا

در این قسمت می خواهیم به رزومه ای از استاد یکتا بپردازیم تا شما دانش آموزان عزیز را با این استاد بیشتر آشنا کنیم.

ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟
رزومه استاد حسینی یکتا

اطلاعاتی در مورد این استاد تا آبدیت بعدی نداریم ولی از دانش آموزانی که با این استاد کار کردند حتما پیشنهاد می شود که از طریق کامنت نظر خود را به صورت کامل بنویسند تا دانش آموزانی که در کنکور سراسری 1401 و 1402 شرکت می کنند به راحتی بتوانند بهترین استاد را انتخاب کنند.

معرفی ادبیات شاهین زاد

ادبیات عبدالمحمدی یا منتظری یا شاهین زاد و یکتا؟
رزومه استاد شاهین زاد

دانش آموزانی که می خواهند با مشاوران حرف آخر در ارتباط باشند می توانند با شماره هایی که در زیر درج شده است تماس بگیرید تا به بهترین مشاوران حرف آخر وصل شوند.

همچنین برای دریافت کد تخفیف و لیست قیمت محصولات حرف آخر برای کنکوری های 1401 و 1402 با مشاوران ارشد مشاوره لازمه رو بگیرید.

02166000362📞

09120034203📞

                                                    موفق و پیروز باشید

منبع: دپارتمان مشاوران تحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *