حرف آخر یا سایر موسسه ها, مشاوره و برنامه ریزی کنکور

عربی فلاح یا واعظی یا ناصح زاده و یانژاد علی؟

عربی فلاح یا واعظی یا ناصح زاده و یانژاد علی؟

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما داوطلبان عزیز و اولیای گرامی . در این مقاله سعی می کنیم شمای کلی از درس عربی و تدریس حرفه ای موسسه حرف آخر توسط استاد واعظی عزیز را خدمت شما ارائه دهیم البته دانش آموزانی که تجربه کار با اساتید فلاح یا ناصح زاده و نژاد علی را داشتند می توانند کامنت کنند.

در این بخش می خواهیم به عربی( عربی فلاح یا واعظی یا ناصح زاده و یانژاد علی ) بپردازیم و دانش آموزان کنکوری با خیال راحت بهترین استاد را انتخاب کنند.

عربی کدام استاد بهتره؟(عربی فلاح یا واعظی یا ناصح زاده و یانژاد علی)

معرفی عربی کنکور

همانطور که می دانید درس عربی در رشته های ریاضی و فیزیک و تجربی از میانگین درصد بسیار پایینی برخوردار است .

سالانه حدود 15 هزار نفر این درس را منفی می زنند و 87 درصد از بچه ها هم درصد زیر 50 دارند.

پس نتیجه می گیریم که اگر بتوانیم درصدی حدود 70 به بالا داشته باشیم میتوانیم از 95 درصد داوطلبان جلو باشیم.

نکته قابل توجه این است که تیپ سوالات عربی در سالهای گذشته ثابت بوده و سوالات خلاقیتی بسیار کم دیده می شود.

25 سوال عربی شامل چیاس؟

در این درس، طوری که همیشه 10 سوال اول ترجمه و تعریب بوده . به این صورت که 8 سوال از عربی به فارسی یک سوال از فارسی به عربی و یک سوال هم از عربی به عربی ( که شبیه قرابت معنایی ادبیات فارسی ) می باشد است .

8 سوال از درک مطلب می باشد که یک متن عربی به شما داده می شود.

و پس از آن 4 سوال مستقیم از متن پرسیده می شود .

سه سوال تحلیل الصرفی که 2 تای فعل است و یک دونه آن اسم . که تمامی این کلمات در متن درک مطلب موجود می باشد .

یک سوال هم از شکل (حرکت گذاری ) می باشد که گزینه ها از همان متن درک مطلب می باشد .

7 سوال باقی مانده از قواعد دهم یازدهم و دوازدهم می باشد که البته نقش ترجمه در این سوالات بسیار بالا رفته است.

در کل درس عربی درسی روان و شیوا می باشد که در صورت تکرار و تمرین مناسب می توانید درصدی بسیار بالا را در مدت زمان کمی بدست آورید .

برای ارتباط با مشاوران ارشد حرف آخر می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

02166000362📞

09120034203📞

معرفی عربی استاد محمد واعظی

استاد محمد واعظی از اساتید حرف آخر می باشد که طی سال های اخیر دانش آموزهای زیادی از ایشون راضی بودند.

سوالات اکثر دانش آموزها در مورد اینکه عربی فلاح یا واعظی یا ناصح زاده و یانژاد خوبه؟یانه؟

می توانید در این قسمت به بررسی ویژگی های استاد واعظی بپردازیم و برای اطلاعات سایر اساتید حتما با مشاوران ارشد همین سایت تماس بگیرید.

استاد واعظی از دبیران با سابقه تدریس عربی در ایران می باشند . ایشان سالها در شبکه یک و آموزش به تدریس عربی پرداخته اند . پیش بینی ایشان قبل کنکور از معروف ترین کار های حل سوال ایشان می باشد .

نکته قابل توجه و متمایز ایشان در تدریس عربی ایشان تدریسی شاد و با نشاط و با کلی انرژی مثبت خنده و شوخی است . طوری که نکات آموزشی را لا به لای همین شوخی ها به دانش آموزش می آموزد .

ویژگی های تدریس استاد واعظی در درس عربی حرف آخر

عربی فلاح یا واعظی یا ناصح زاده و یانژاد علی
عربی فلاح یا واعظی یا ناصح زاده و یانژاد علی خوبه؟کدام موسسه بهتره؟

نقشه راه موسسه حرف آخر الان زبان زد تمامی دانش آموزان کنکوری است . جالب اینجاست که کل ترجمه کنکور در یک نقشه راه با حدود 20 بار مرور حین تدریس می شود که دانش فقط در 6 ساعت 40 درصد کنکور رو به صورت قطعی برای خودش می کند .

در بخش درک مطلب استاد واعظی بهترین تکنیک های متن خوانی را به شما آموزش می دهد . به طوری که شما در سریع ترین زمان ممکن بیشترین تعداد سوال درک مطلب را جواب بدهید .

در بخش تحلیل صرفی شما تکنیک رد گزینه را یاد می گیرید و به جای اینکه تک تک گزینه ها را بررسی کنید فقط به دنبال اختلاف گزینه ها می گردید که بشدت سرعت شما را بالا می برد .

در قواعد استاد فقط با یک تکنیک هر مبحث را کلا جمع می کند و دانش آموز از حفظ کردن نکات اضافی و زیاد که خیلی از مواقع باعث فراموشی است .

آشنایی با استاد حامی وحدت دبیر عربی

این مقاله می تواند مفید باشد

سبک تدریس استاد واعظی برای کدام دانش آموزها مناسب است؟

تدریس استاد محمد واعظی حرف آخر برای سطوح مختلف دانش آموزان مناسب است .

چون استاد تدریس را صفر شروع کرده و حتی دانش آموزی که سطح پایین دارد به راحتی می تواند با آن ارتباط بگیرد .

نکته قابل ذکر در مورد تایم تدریس عربی جامع کنکور است . در اتفاقی بی نظیر تدریس کل عربی فقط در 25 ساعت انجام شده و در این تایم کلی سوال کنکور و تالیفی هم حل شده . یعنی هر سوالی که قرار باشد شما در آزمون آزمایشی یا کنکور ببینید با خیال راحت استاد برای شما حل می کند .

اما چیزی که داوطلب های قوی از متوسط جدا می کند حل تست و تمرین کافی از روی کتاب کار و حل آزمون به تعداد کافی است .

چون آموزش تنها شما رو به درصد حدود 50 می رساند که برای کنکور کافی نیست و باید به سراغ تست های سخت تر و چالشی تر بروید تا بتوانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید .

فراموش نکنید شرکت در آزمون های آزمایشی و قرار گرفتن در شرایط سخت از واجب ترین کار ها برای رتبه برتر شدن است .

دانش آموزانی که می خواهند در کنکور سراسری 1401 و 1402 و … در طرح نخبگان حرف آخر ثبت نام کنند حتما با مشاوران این سایت تماس بگیرید.

طرح نخبگان چیست؟

این مقاله شاید برای شما مفید باشد

عربی حرف آخر خوبه یا سایر موسسات

ابتدا با سایر موسسات که به صورت لوح فشرده خدمات ارائه می دهند مقایسه می کنم . در مورد موسسه کنکور آسان است و حسین احمدی باید توجه داشت سبک تدریس قدیمی و عدم توجه به کنکور های جدید از جمله نقطه ضعف های ایشون است.

در ضمن تبلیغ بیش از حد در وسط تدریس و همچنین تعریف کردن داستان های غیر واقعی از کیفیت فیلم بشدت کاسته است و دانش آموزان این موسسه را شاکی کرده است .

در مورد موسسه ونوس هم به علت تجربه کم این موسسه و همچنین استاد عربی ونوس نیاز به توضیح نیست چون مورد استقبال کسی قرار نگرفته است .

در مورد موسسات آنلاین نظیر کلاسینو،تام لند هم به علت حجم بالای تدریس و قطعی نت حین کلاس و گرفتن وقت بیش از اندازه نمی توان اعتماد کرد .

موسساتی همچون تاملند کلاسینو و … که اساتید تازه کاری را وارد عرصه کنکور کرده اند . 

در مورد خود موسسه حرف آخر هم بابت اینکه شما تایم تدریس بسیار مفیدی دارید و هم اینکه تمامی نکات را با بهترین شکل ممکن یاد می گیرید انتخاب خوبی است است .

نکته بسیار مهم در مورد استاد واعظی این است که تدریس به صورت پرسش و پاسخ انجام است . یعنی حین تدریس پوریا مظفریان نقش یک دانش آموز را بازی کرده و دائم از استاد سوال می پرسد تا هیچ نکته ای از قلم نیفتد .

این پینگ پنگ رگباری پرسش و پاسخ شما رو برای هر سطح سوالی آماده می کند تا بتوانید با خیال راحت به جنگ سوالات کنکور بروید .

عربی جامع حرف آخر

خرید عربی استاد واعظی با تخفیف ویژه از سایت مرکزی

نتیجه گیری:عربی فلاح یا واعظی یا ناصح زاده و یانژاد علی ؟

درس عربی در کنکور با ضریب 2 به ظاهر از اهمیت کمتری در مقابل ادبیات و دین و زندگی دارد اما باید بدانید که این درس دارای ضریب مخفی می باشد .

یعنی گر چه در ظاهر ضریب کمتری دارد اما باید توجه داشته باشید به علت میانگین درصد  پایین تری که  نسبت به بقیه دروس دارد 10 درصد عربی به اندازه 15 درصد دینی و 12 درصد ادبیات برای شما ارزش دارد .

پس به هیچ وجه این درس را دست کم نگیرید . برای داشتن رتبه زیر هزار شما به درصد حداقل 70 نیاز دارید که می توانید با جواب دادن به سوالات ترجمه 40 درصد و درک مطلب و کمی از قواعد به راحتی این درصد را بدست آورید .

فراموش نکنید عربی نظام جدید بشدت به معنی لغات و کلمه وابسته است . حتی در مباحثی مثل قواعد هم این وابستگی دیده می شود .

پس لغات آخر کتاب را فراموش نکنید . در ضمن برای بحث درک مطلب سعی کنید شبی یک درک مطلب بزنید تا بعد دو سه ماه توی این کار کاملا استاد شوید . پیوستگی شرط اصلی موفقیت است .

در این مقاله قصد توهین و یا بی احترامی نسبت به هیچ موسسه یا استادی را نداشتیم اگر تجربه استفاده از تدریس استادی را داشته اید و واقعا ازش راضی بودید حتما در پایان این پست نظرات خود را کامنت کنید تا بقیه دانش آموزها هم بتوانند استفاده کنند.

دانش آموزان می توانند نظرات در مورد حرف آخر و یا سایر موسسات را کامنت کنند.

منبع:دپارتمان رتبه برترها

1 نظر در “عربی فلاح یا واعظی یا ناصح زاده و یانژاد علی؟

  1. ناشناس گفت:

    خب شما راست می گید در سایت حرف اخر نباید انتظاری جز این داشت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *