اخبار کنکور(1401 و 1402 و 1403 و 1404), مشاوره و برنامه ریزی کنکور, مطالب آموزشی

برنامه ریزی از تابستان برای کنکور1402

برنامه ریزی از تابستان

در این پست قراره موسسه حرف آخر برای دانش آموزان دهم و یازدهمی و داوطلبان فارغ التحصیل که می خواهند برای کنکور 1402 و 1403 شرکت کنند صحبت کنیم و با یک برنامه ریزی از تابستان(تیر،مرداد،شهریور) رتبه تک رقمی و دو رقمی کسب کنند.

سوال خیلی از شماها برنامه ریزی از تابستان برای کنکور1402 عبارت از: تستی یا تشریحی مطالعه کنیم؟ تجربه تک رقمی ها در تابستان قبل ازکنکور؟ از تابستون به بعد در آزمون های آزمایشی شرکت کنم؟منابع های آموزشی خریداری کنم؟چند ساعت مطالعه کنم؟آیا دروس سال آینده را پیش خوانی کنم یا نه؟جواب تمامی این سوالات را در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد.

برنامه ریزی از تابستان برای دانش آموزهای کنکوری

هر کسی در زندگی روزمره ش اگر بخواد موفق شود حتما باید یک برنامه ریزی اصولی در طول زندگی داشته باشد حالا وقتی که دانش آموزان وارد رقابت کنکور می شوند اگر دانش آموزی یک برنامه ریزی درست و حساب شده را اجرا نکند صدرصد در این رقابت باید باخت را قبول کند.

بهترین برنامه ریزی برای کنکور از همه جهات باید برای دانش آموز در شرایطی باشد که بالاترین تایم مطالعه داشته باشد و هم اینکه استراحت،تفریح و … را داشته باشد. مطمئنا چنین برنامه ای فقط توسط افراد متخصص که تجربه زیادی داشته اند امکان پذیر است.

دانش آموزان کلاس یازدهم و فارغ التحصیل های سال های گذشته برای کنکور 1402 می توانند از تابستان شروعی رویایی برای موفقیت در کنکور داشته باشند داشته باشند.کافی است که با شماره های خط مرکزی حرف آخر تماس بگیرید.

02166000362📞

عوامل موفقیت در کنکور سراسری1402

کنکور برای اکثر دانش آموزها مانند یک غول وحشت ناک و ترسناک تصور شده است و به همین دلیل اکثر دانش آموزها استرس و بیماری های روحیه زیادی بهشون وارد می شود در سال های اخیر خبرهایی از حذف کنکور سراسری به گوش می رسد تا دانش آموز ها در بهترین زمان جوانی با این مشکل بزرگ برخورد نکنند.

ولی از نظر مشاوران ما که تجربه زیادی در زمینه کنکور دارند و رتبه برترهای زیادی را روانه دانشگاه کردند معتقدیم که کنکور عادلانه ترین آزمون برای دانش آموزها می باشد چون در صورت حذف کنکور حق خیلی ها ضایع می شود مگر اینکه یک برنامه ریزی مرتب در این راه انجام شود.

راه های موفقیت در کنکور به صورت خلاصه عبارت از:

انگیزه و هدف

تجسم کردن هدف دانشگاهی

انتخاب منبع آموزشی خوب متناسب با یاد گیری دانش آموز

یک برنامه ریزی مرتب و اصولی متناسب با خود فرد(شخصی سازی برنامه)

پشتکار و تلاش و روحیه زیاد برای ادامه مسیر

شرکت در آزمون های آزمایشی

راه ها مطالعه صحیح و استفاده از رتبه برتر ها و مشاورهای با تجربه

برنامه ریزی از تابستان برای انواع دانش آموزها

برنامه ریزی از تابستان برای رشته تجربی و ریاضی
برنامه ریزی از تابستان برای کنکور سراسری 1401

شروع و برنامه ریزی از تابستان به بعد برای دانش آموزها متفاوت می باشد و به چند دسته تقسیم می کنیم و در مورد هر کدام به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد

 • دانش آموزان دهمی که وارد سال یازدهم می شوند
 • دانش آموزان یازدهمی که وارد سال دوازدهم می شوند
 • دانش آموزان پشت کنکوری و فارغ التحصیلی

کنکور طی سال های اخیر بسیار پر رقابت شده است و دانش آموزان سال دهمی هم به محض انتخاب رشته برای کنکور شروع به کار می کنند و همین امر باعث شده است که رقابت و سختی کنکور را برای داوطلبان زیاد کند.

البته طبق تجربه ما مطالعه زیاد و پشتکار و تلاش به تنهایی تضمینی برای موفقیت در کنکور نمی باشد.

  برای دریافت مشاوره رایگان توسط رتبه برترها
  و
  همچنین پکیج رایگان درسی
  اطلاعات زیر را وارد کنید

  برنامه ریزی برای دانش آموزان دهمی که وارد سال یازدهم می شوند

  یکی از نکات کنکوری که دانش آموزها در قدم اول باید بدانند این است که باید یاد بگیرند تا وقتی که مبحثی را یاد نگرفتند سراغ فصل های دیگر نرند مخصوصا در درس هایی که به هم وصل است مثلا در ریاضی تابع درجه دوم پیش نیاز تابع و فصل های دیگر است و یا مثلثات پی نیاز فصل های نظیر حد و پیوستگی،مشتق،کاربرد مشتق می باشد.

  و یا درزیست خیلی از فصل ها به هم مرتبط است و دانش آموزی که زیست سال دهم را مطالعه نکند و ضعف داشته باشد در پایه یازدهم هم به مشکل برخورد می کند.

  آیا دروس سال آینده را پیش خوانی کنم یا نه؟

  پس دانش آموزان دهمی که وارد سال یازدهم می شوند در تابستون(تیر،مرداد،شهریور) حتما باید از بابت  مطالعه دروس سال دهم خیال شون راحت باشه بعد سراغ پیش خوانی و مطالعه دروس یازدهم بروند.

  اما سوال خیلی از شماها تشریحی مطالعه کنم و یا تستی؟

  دانش آموزانی که دروس سال دهم را در خرداد ماه امتحان دادند دیگر نیازی به تشرحی خواندن ندارند چون نیازی نیس که دانش آموز اثبات یک فرمول در فیزیک ،شیمی و یا ریاضی بداند بلکه باید روش حل تستی را آموزش ببیند.

  انتخاب منبع آموزشی مناسب متناسب با خود فرد از راز های بسیار مهم می باشد که دانش آموز ها باید خیلی دقت کنند.

  نکته ای که دانش آموز باید بداند این است که انتخاب منابع در بین همه رتبه برتر ها مشترک نیست و هر کسی طبق منبع آموزشی توانسته موفقیت را کسب کند.

  برای شروع از تابستون(تیر،مرداد و شهریور) چند ساعت مطالعه کنم؟

  دانش آموز باید شغل و کار اصلی شون مطالعه باشد و هیچ کار دیگرای انجام ندهند به صورت میانگین در تابستون می توانند 10 ساعت در طول روز مطالعه داشته باشند. البته مطالعه مفید نه اینکه دانش آموز فقط کتاب جلوش باشد و ذهن و فکرش جای دیگر باشد.

  برنامه ریزی برای داوطلبان شرکت در کنکور1402

  این افراد شامل یازدهمی ها و فارغ التحصیل ها هستند که سال 1402 در کنکور سراسری شرکت خواهند کرد.

  دقیقا نکات که در مورد دروس پیش نیاز که برای سال دهمی ها توضیح دادیم برای این دسته از دانش آموزها هم صدق می کند و دانش آموزهایی که 1402 در کنکور سراسری می خواند شروع کنند حتما در تابستون باید سراغ پایه های دهم و یازدهم بروند تا تمام موارد را به صورت کنکوری آموزش ببینند.

  پیش خوانی دروس دوازدهم زمانی موثر است که دانش آموز دهم و یازدهم را به صورت کنکوری مطالعه کرده باشه و تست های متنوعی را مربوط به دو پایه را کار کرده باشد.

  تابستون آخرین فرصت جبران می باشد پس باید تمام سعی و تلاش خود را بکنید که بالای 10 ساعت مطالعه داشته باشید.

  برای برنامه ریزی از تابستان برای سال یازدهمی ها و فارغ التحصیل هایی که می خواهند در کنکور سراسری 1402 و 1403 موفق شوند می توانند با شماره های زیر تماس بگیرند

  02166000362📞

  برنامه ریزی از تابستان(تیر،مرداد،شهریور)درآزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟

  اشتباه ترین کار برای دانش آموزها چه دهمی،یازدهمی و یا فارغ التحصیلی این است که بدون اینکه زمینه و یا پایه ای از آموزش داشته باشند در آزمون های آزمایشی شرکت کنند.

  آزمون های آزمایشی یکی از راه های موفقیت در کنکور می باشد ولی نه برای دانش آموزهایی که صفرصفر باشند و اگر شرکت کنند نمی توانند به برنامه آزمون برسند.

  پیشنهاد ما این است که دانش آموز ها تا حدی آموزش را به صورت کنکوری در پیش بگیرند و جلو بیفتند بعد در آزمون های آزمایشی شرکت کنند.

  دانش آموزهایی که به صورت کنکوری مطالعه کردند و در آزمون ها شرکت می کنند ضف هایشان مشخص می شود و می توانند آزمون را تحلیل کنند و آزمون به آزمون موفق تر شوند.

  7 نظر در “برنامه ریزی از تابستان برای کنکور1402

  1. فریده گفت:

   از تیر ماه شروع کنم موفق میشم؟

  2. Vahid گفت:

   با حرف آخر میشه ۱۴۰۱ موفق شد؟

  3. الهه گفت:

   موسسه حرف آخر خوبه یا ونوس؟

   1. ناصر اسدی گفت:

    سلام برای اینکه بدونید موسسه حرف آخر خوبه یا ونوس می توانید با شماره 02166000362 تماس بگیرید.

  4. نیلوفر گفت:

   با سلام . از الان برای کنکور ۱۴۰۱ میشه خوند وجو رتبه خوبی آورد ؟

   1. ناصر اسدی گفت:

    سلام بله میشه برای اطلاعات بیشتر با شماره 02166000362 تماس بگیرید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *