اخبار حرف آخر, مطالب کنکور

کنکور 1402 دو بار در سال برگزار می شود!!!

کنکور 1402 دو بار در سال برگزار می شود!!!
کنکور 1402 دو بار در سال برگزار می شود!!!Reviewed by حرف آخر on Jun 23Rating: 5.0

دبیر شورای عالی فرهنگی در جلسه سه شنبه 31م خرداد 1400 اشاره ای کرده که کنکور دانش آموزان کنکور 1402 دو بار در سال برگزار می شود وتاثیر معدل هم 60 می درصد می شود و تاثیر آزمون کنکور هم 40 درصد می شود با ما همراه باشید در ادامه مشاوران حرف آخر بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

تغییرات کنکور سراسری 1402

در کلیپ بالا به صورت دقیق توسط مهندس محمد کرمانی ها از مشاوران ارشد و مشاور تلویزیونی به صورت دقیق توضیح داده شده است

تغییرات کنکور سراسری به منظور کمتر شدن استرس روی دانش آموزها بلاخره خبرهایی این روزها شنیده شده است که یکی از جلسه های بسیار مهم طی 52 سال گذشته بوده است .

سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع خبر نگاران اینطور در مورد جلسه ای که در مورد کنکور سراسری تصویب شد جواب داد.

محتوای داخل جلسه شورای عالی فرهنگی به صورت خلاصه شامل موارد زیر می باشد:

سابقه تحصیلی در کنکور 1402

طبق گفته دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل اینکه دانش آموزان 12 سال مدرسه می روند و در گرما و سرما حضور دارند و خیلی بی عدالتی است که این 12 سال هیچ تاثیری در ورود به دانشگاه نداشته باشد پس به همین دلیل اعضای شورا بین این تصمیم رسیدن که سهم کنکور 40 درصد و سوابق تحصیلی که مربوط به آموزش و پرورش است 60 درصد باشد

40 درصد آزمون کنکور

60 درصد سوابق تحصیلی

محتوای سوالات کنکور 1402

طبق گفته شورای عالی انقلاب به دلیل اینکه سر جلسه کنکور دانش آموزان باید محتوا و درس های زیادی را در چند ساعت پیاده کنند اعضای شورا به این تصمیم رسیدن که محتوای کنکور سراسری فقط از دروس اختصاصی می باشد و دروس عمومی هیچ نقشی در کنکور سراسری ندارد

البته این نکته را فراموش نکنید که مطالعه دروس عمومی هم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چون تاثیر دروس عمومی روی سوابق تحصیلی تاثیر دارد

آزمون کنکور سراسری درس های اختصاصی می باشد

دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی منتقل می شود

شیوه و تعداد برگزاری کنکور

سعید عامری دبیر شورای انقلاب فرهنگی همچنین اشاره کرد که در طول سال دو بار کنکور برگزار می شود تا فشار و اضطراب زیادی به دانش آموز وارد نشود و دانش آموز اگر در یکی از آزمون ها خراب کرد فرصت جبران باشد و بتواند در آزمون بعد جبران کند

کنکور 1402 دو بار در سال برگزار می شود

نکات پایانی در مورد کنکور سراسری 1402 وبعد آن

سعید رضا عاملی اظهار کرد: مصوبه پنجم درباره پذیرش بود که دانشگاه‌های کشور می توانند یک حد نصاب برای معدل بگذارند و بر اساس آن مشخص کنند که تا چه معدلی را  پذیرش می‌کنند و اگر معدل داوطلب از میزان مشخص پایین‌تر باشد این اختیار به دانشگاه‌ها داده می‌شود که داوطلب را پذیرش نکنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با این رویکرد که اضطراب زدایی از جامعه داوطلبان کنکور مخصوصا در رشته‌های پر متقاضی انجام شود و هم اینکه سنجش با عمق بیشتری صورت بگیرد و فرد با سوالات کیفی که در طی دوره تحصیل در آموزش و پرورش با آنها رو به رو می‌شود و مورد سنجش قرار می‌گیرد.

وی گفت: مرکز سنجش آموزش و پرورش این امکان را فراهم کرده که سوالات استاندارد شده در سراسر کشور مورد آزمون قرار بگیرد و امیدواریم که این روش شرایطی را فراهم کند که داوطلبان به صورت عادلانه‌تر به دانشگاه وارد شوند و رشته‌هایی که پر داوطلب نیست بدون کنکور برای دانشگاه‌های مقصد خود اقدام کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در حال حاضر حدود 17 درصد صندلی‌های دانشگاه ها بدون کنکور پر می شود و حدود ۱۳ درصد ظرفیت دانشگاه ها نیازمند شرکت داوطلبان در کنکور دو مرحله ای است. این مصوبه از سال ۱۴۰۲ اعمال می شود و در کنکور ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ این مصوبه اعمال نخواهد شد.

طرح ساماندهی سنجش و پذیرش داوطلبان ورود به دانشگاه محصول توافق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش و حضور موثر کارشناسان و رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور است(منبع: آفتاب خبر)

نظرات دانش آموزها در مورد کنکور 1402

لطفا نظرات خودتون را کامنت در قسمت دیدگاه ها بنویسید

به نظر شما کنکور در 1402 و 1403 به چه شکلی باشد؟

آیا این مصوبه به نفع دانش آموزها است؟

منبع:سایت مرکزی حرف آخر

سوالات متداول در مورد کنکور 1402

1) آیا کنکور 1402 دو مرحله ای می باشد؟

در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است لطفا وارد مقاله شوید

2)کنکور 1402 حذف می شود و امتحانات مدرسه جایگزین می شود؟

نه به هیچ عنوان حذف نمی شود بلکه تاثیر معدل زیاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *