اخبار کنکور(1401 و 1402 و 1403 و 1404)

نکات طلایی کنکور

نکات طلایی کنکور

همیشه درس خواندن به روش خودتان جواب نمی‌دهد و شما برای برنامه ریزی باید نکاتی را رعایت کنید. خیلی از افراد قبل از درس خواندن و کنکور شروع به برنامه ریزی‌های سنگین می‌کنند در صورتی که فقط باعث خستگی بیش از حد آن‌ها می‌شود. برای رسیدن به موفقیت باید نکات طلایی کنکور را رعایت کنید که خیلی از افراد قبل از شما نیز رعایت کردند و موفق شدند. به قول گفتنی‌ها رسیدن به هدف و موفق شدن به هیچ عنوان آسان نیست.

دو نظریه برای موفقیت وجود دارد، اولی این است که فردی استعداد دارد و تلاش می‌کند تا با توجه به استعداد خود راهش را پیدا کند و به هدفش برسد، دومین نظریه این گونه است که فرد تلاش می‌کند تا استعدادی را در خود به وجود بیاورد، هردوی آن‌ها باید نکاتی را که افراد در گذشته تجربه کردند را رعایت کنند.

نکات طلایی کنکور سال های قبل

در ماه‌های پایانی کنکور شما باید تمامی دروس را به بهترین شکل خوانده باشید و دیگر مطالب جدیدی را برای یادگیری اضافه نکنید.

ماه‌های پایانی باید کنکور سال‌های قبل را در رشته خود بخوانید و نکات برداری کنید، سپس دوباره تست‌ها را بزنید.

در این دوران دیگر وقتی باقی نمانده است و شما باید تمام تمرکز خود را روی مطالبی که خواندید؛ بگذارید.

برنامه ریزی در ماه‌های آخر از مهم‌ترین قسمت درس خواندن برای کنکور است. نکات طلایی کنکور به شما کمک می‌کند تا با نمونه سوالات کنکور آشنا شوید و خود را برای همه چیز آماده کنید. خیلی از افراد شروع قوی برای درس خواندن دارند اما هرچقدر به کنکور نزدیک می‌شوند تنبلی نمی‌گذارد آن‌ها کارشان را درست انجام دهند.

اشتباهی که اکثر افراد مرتکب می‌شوند این است که نمی‌توانند در ماه‌های آخر برنامه ریزی کنند و به سراغ دروسی تازه و تست‌های جدید می‌روند در صورتی که این کار فقط ذهن آن‌ها را شلوغ می‌کند.

انتخاب منابع درسی مناسب

یکی از نکات طلایی کنکور انتخاب منابع درسی مناسب است. خیلی از افراد در همان ابتدا از همه انتشارات خریداری می‌کنند و در هر درس سه چهار تا منابع تهیه می‌کنند در صورتی که این کار آن‌ها را از مسیر کاملا دور می‌کند.

انتخاب یک منبع مناسب برای هر درس کافی است.

اینگونه شما به خودتان احساس رضایت می‌دهید.

سعی کنید تست‌های کنکور سال‌های قبل از خود را نیز خریداری کرده و آن‌ها را  بزنید. از مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید این است که حتما یکی الی دوتا سوال از سوالات کنکور قبلی در کنکور سال شما می‌آید. برای خرید کتاب و منابع های آموزشی عجله نکنید و تحقیق کنید.

انتخاب منابع های می توانیم از کتاب های نظیر گاج،قلمچی،خیلی سبز،موسسه کنکوری نظیر: حرف آخر،ونوس و غیر … می توانیم نام برد.

نکات طلایی کنکور
نکات طلایی کنکور و روش های تست زنی

تست زنی یکی از نکات طلایی کنکور

شما نیازی ندارید که کل دروس را تست بزنید، باید منابع مهم را از معلمتان بپرسید و تحقیق کنید سپس این دروس را شروع به تست زنی کنید. اینکه شما به فکر این باشید که تمامی تست‌های یک درس را در کنکور بزنید خیلی عالی است اما در نظر داشته باشید که نمره منفی زحمات شما را کامل از بین می‌برد.

پس برای تست زدن درس‌هایی را انتخاب کنید که بیشتر از آن‌ها داخل کنکور می‌آید.

شما بعد از بررسی بودجه بندی باید شروع کنید به تست زدن، به هیچ عنوان از اوایل راه شروع به تست زنی نکنید؛ چون فقط در این راه باعث می‌شود تا انگیزه خود را از دست بدهید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد روند تست زنی و استارت کار مشاوران موسسه حرف آخر تمام تلاش خود را می‌کنند تا تجربه خود را در اختیار شما قرار دهند.

نکات طلایی که باید هفته آخر رعایت کنید.

آخرین هفته قبل از کنکور از مهم ترین روزهایی است که سپری می‌کنید، شما باید در این روزها کاملا از استرس و فضای منفی خود را دور کنید. اینکه مثل کتاب‌های انگیزشی برای شما بنویسیم درست نیست، اما شما در حد خودتان تلاش کردید و الان نیاز به استراحت دارید.

برای مثال فردی که المپیکی است هفته آخر به هیچ عنوان وقت خود را بر روی تکنیک یا تمرینات بدنسازی سنگین تلف نمی‌کند و فقط تا حدی تمرینات را انجام می‌دهد که بدنش آمادگی خود را از دست ندهد. شما هم تمام این مدت ذهن خود را تمرین دادید تا در مسابقه‌ای به نام کنکور مدال طلا را از آن خود کنید یا حتی بتوانید تلاش خود را نشان دهید در این هنگام شما باید هفته آخر را فقط برای مدیتیشن و خواندن نکاتی که نوشتید؛ کنید.

در این دوران بیشتر به فعالیت‌های مثل ورزش کردن، مدیتیشن، پیاده روی و غیره بپردازید در این دوران شما باید آرامش خود را حفظ کرده و خواب کافی داشته باشید. غیر این صورت تمام تلاش شما به باد می‌رود.

نکات طلایی کنکور سراسری
نکات طلایی کنکور برای داوطلبان

تعداد ساعات مطالعه

 یکی از نکات طلایی کنکور این است که قبل از هرچیزی از دوستان نزدیک خود فاصله بگیرید. این یک نکته اساسی است که اگر رعایت نکنید در هر صورت افت شدیدی می‌کنید. این حرف را به دو صورت می‌خواهیم به شما ثابت کنیم.

در قسمت اول امکان دارد دوست شما برای کنکور فشار زیادی را محتمل شده باشد که فقط به شما انرژی منفی منتقل می‌کند و شما را از درس خواندن خسته می‌کند.

در صورت دوم امکان دارد اصلا دوست شما در هر وضعیتی که باشد، هدفی مشابه شما نداشته باشد و سال کنکور خود را برای رسیدن به هدف دیگری رها کرده است، در این صورت باز هم شما آسیب می‌بینید. عامل موفقیت این است که در سکوت تلاش کنید و بگذارید موفقیت شما سرو صدا کند.

در دوران کنکور، شما باید فقط خودتان را با خودتان مقایسه کنید چون هیچکس شرایط شما را به اندازه خودتان درک نخواهد کرد. تمامی این حرف‌ها را زدیم که برسیم به این قسمت، تعداد ساعت مطالعه دلیل بر موفقیت نیست و شما نباید از هیچ کسی این سوال را بپرسید.

کلام آخر

در این مقاله تمام سعی خود را کردم تا تمام تجربه خود را در اختیار شما قرار دهم و نتیجه آن این شد که کنکور اولین و آخرین راه موفقیت نیست، از نظر من یکی از نکات طلایی کنکور این است که خودتان را باور کنید. راه رسیدن به هدف و موفقیت این است که بدانید شما یک آدم متفاوت هستید که امکان دارد در رشته‌ها و هنرهای دیگر استعداد داشته باشد. امیدوارم فشاری که روی شما افتاده از علاقه شما پیشی نگیرد تا شما بتوانید با صبر و تلاش راه موفقیت را طی کنید و به هدف خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *